czwartek, 18 lutego 2016

Konkurs na opowiadanie wiedźmińskie - Nowa Fantastyka

Hej! Dzisiaj przychodę z ciekawą informacją - dla siebie i dla każdego, kto lubi słynnego polskiego Wiedźmina i jego dzieje.

Nie wszyscy wiedzą, że Wiedźmin pojawił się publicznie po raz pierwszy dokładnie 30 lat temu na łamach znanego i lubianego pisma "Nowa Fantastyka". Grudzień 1986, bo wtedy miało miejsce to zdarzenie, był miesiącem, kiedy w aktualnym wtedy numerze "Fantastyki" ukazało się opowiadanie Andrzeja Sapkowskiego o tytule "Wiedźmin". Była to pamiętna sprawa ze strzygą... Obecne opowiadanie to jest dostępne w zbiorze "Ostatnie życzenie", było też dołączone do pierwszej części gry o tym samym tytule, wydanej przez CDProjekt.

Ale do rzeczy... z okazji urodzin Geralta, instytucja niejako odpowiedzialna za jego pojawienie się i początki popularności postanowiła zorganizować konkurs. Zapytano więc samego Andrzeja Sapkowskiego, co o tym myśli, a on wyraził zgodę, więc tematem konkursu będzie...

Opowiadanie z akcją osadzoną w uniwersum Wiedźmina.

Dla fanów niezła okazja, dla osób grających w "Wiedźmin - gra wyobraźni" jeszcze lepsza, dla prowadzących tę grę - wręcz idealna (a samą siebie mogę zaliczyć do tych ostatnich, dlatego tak ucieszył mnie ten konkurs) (:

Jakie wymagania musi spełniać tekst, by zostać zakwalifikowanym do konkursu? Otóż musi:
* mieć objętość do 60 000 znaków (licząc ze spacjami);
* posiadac akcję rozgrywającą się w uniwersum Wiedźmina, znanym z cyklu książek (gry się nie liczą);
* jeśli wprowadzane są elementy, których wyżej wymienione oryginalnie nie zawiera (np. potwory), ich pojawienie się musi być uzasadnione fabularnie;
* opowiadanie nie może być parodią;
* nie może być też nigdzie wczesniej publikowane.

Tekst w formacie doc lub rtf należy przesłać na adres wiedzmin@fantastyka.pl, dołączając swoje dane kontaktowe, do dnia 31 lipca 2016 roku. Redakcja "Nowej Fantastyki" wybierze najlepsze, które zostanie (zostaną?) opublikowane na łamach pisma, w numerze grudniowym.

Zapraszam do śledzenia informacji na fanpage'u pisma oraz na jego stronie internetowej.


4 komentarze:

 1. Świetna sprawa dla początkujących pisarzy z gatunku fantasy... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O, ciekawa sprawa. Chyba spróbuję wziąć udział.
  Dzięki za zapoznanie mnie z tematem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że mogłam przyczynić się do zwiększenia ilości wiedźmińskich opowiadań (:
   Sama najchętniej przeczytałabym wszystkie, dla samego klimatu.

   Usuń

Daj znać, że widzisz ten post - zostaw komentarz albo "lajka"! (: