wtorek, 2 lutego 2016

More Books! #11 Styczeń - Luty '16. Królestwo Geniuszy i dalsze ciągi.

Mam czasem wrażenie, że blog nasz żyje tylko od stosiku do stosiku... a wtedy, jak już pochwalimy się zdobyczami, których zapewne nie uda nam się i tak przeczytać przez najbliższe kilka miesięcy, tempo zwalnia i trzeba się brać za obowiązki. Tak było ostatnim razem: stosik zawierał kilka cudownych, grubych tomisk, które teraz zachwycają, stojąc na półce. Kiedy to czytać? Ech, byle jak najszybciej. A taka szczęśliwa okazja trafi się nawet niedługo - kończymy jedną współpracę, zaczynamy inną, ale mniej wymagającą, stos egzemplarzy recenzenckich zaczyna powoli pokazywać dno, więc jest nadzieja na zmianę na lepsze - i wzięcie się wreszcie za własną kolekcję czytadeł. Swoją drogą, znów udało nam się w szybkim tempie zapełnić półki - pomimo faktu, że to, co jest obecnie z nami, nie stanowi nawet połowy obecnej liczby książek własnych.

Ale przejdźmy do najciekawszej części. Na początek pójdą dary od wydawnictwa Genius Creations - wreszcie! Na nie czekałam z największą niecierpliwością, jako że jak dotąd pojawiały się u mnie prawie wyłącznie w formie ebooków.
1. "Order" Marcina Jamiołkowskiego. Część druga recenzowanego przeze mnie "Okupu krwi", przeczytana, recenzja pojawi się w najbliższych dniach. No i - czy ta okładka nie jest piękna?
2. "Spalić Wiedźmę" Magdaleny Kubasiewicz, zrecenzowana już tutaj, bonusowy egzemplarz konkursowy natomiast jest już w drodze do nowej właścicielki (:
3. "Po drugiej stronie" Rafała Cuprjaka, również przeczytane, recenzja pisze się. O, to była specyficzna książka...
4. "Studnia Zagubionych Aniołów" Artura Laisena. Jedyna, której jeszcze nie skończyłam czytać, ale niedługo, niedługo!


Kolejne pozycje to już zdobycze własne. Zdobyte oczywiście za pomocą kolejnych zaćmień umysłu i portfela, które następują zazwyczaj przy półce z książkami ("o, księgarnia, zajrzymy, co?"). W rezultacie okazuje się, że niewiele brakuje nam do skompletowania serii Mroczna Wieża (radość). Ale najpierw...
5. "Matka noc" Kurta Vonneguta, wydawnictwo Albatros. Ponieważ Vonnegut, i ponieważ Biedronka za 9,90.
6. "Czarnoksiężnik i kryształ" Kinga, tom IV przygód Rolanda. Również Albatros za to odpowiada, chociaż tym razem lepiej udała się okładka (;
7. "Wilki z Calla", tej samej serii V tom. Wydają się być coraz grubsze... (;
Przy okazji na zdjęcie załapały się moje roślinkowe zdobycze, czyli Kalanchoe sztuk dwa z Biedronki. Dwa, ponieważ nie byłam w stanie podjąć decyzji, który podoba mi się bardziej.
W tle moja wierna kawa, która w mieszkaniu krakowskim przeszła ciężką próbę w niesprzyjających warunkach, a obecnie odżywa.

Ostatnią pozycją nie jest książka, a dodatek do gry Android: Netrunner. Któryś już z kolei co prawda, ale dopiero teraz udało mi się zrobić zdjęcie, zanim pudełko zostało rozłożone na czynniki pierwsze i wyrzucone w kąt, na co wpływ ma też zmiana formy, w jakiej karty są pakowane: z cienkiego kartonika na plastik.
"The Underway" był, zdaje się, niecierpliwie wyczekiwany przez Milczka, ze względu na to, że zawiera kartę Contract Killer <: ...i jeszcze kilka ciekawych.
Sam Netrunner to temat na serię osobnych notek, wydaje mi się też, że zmierzymy się z nim niedługo, jako że posiadamy już dość sporą ilość kart i dodatków. Jakieś krótkie recenzje, przykłady... być może ktoś się zainteresuje i skusi? Gra zdacydowanie jest tego warta, choćby dla samego klimatu.

Na zdjęcie nie załapała się tylko jedna rzecz, po to, żeby nie zdradzać za szybko planów. Jest to pozycja przeznaczona na kolejny konkurs. Postu konkursowego możecie spodziewać się już jutro (:

Miłego dnia!

2 komentarze:

 1. "Matka noc" - niesamowita książka, czekam na wrażenia z lektury, choć wiem, że to może potrwać ;) Ja też uwielbiam gromadzić książki, zwłaszcza kupione po tak okazyjnej cenie (co widać po moim styczniowym stosiku ^^)
  Niezapomnianej lektury!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, potrwa... zwłaszcza, że cała seria Artefaktów i Mroczna Wieża przede mną.
   No i muszę wreszcie zacząć gromadzić półki x:

   Usuń

Daj znać, że widzisz ten post - zostaw komentarz albo "lajka"! (: