sobota, 26 marca 2016

Lis: gra karciana. Zapowiedź wydawnictwa Lynx Games


Hej hej! Dotarła do nas ostatnio ciekawa informacja. Pamiętacie pewnie "Lisa" - komiks wydawnictwa Sol Invictus. który znany jest czytelnikom tego bloga z naszych recenzji. Opowiadał on o przygodach Gabriela Majewskiego - absolwenta biotechnologii, któremu trochę... nie powiodło się w życiu. Brak pracy w zawodzie, wyjazd za granicę, gdzie udało mu się uzyskac jedynie posadę portiera w laboratorium, wreszcie wypadek w pracy i powrót do kraju... przyszłość nie zapowiadała się dobrze. Na dodatek w samej Warszawie coś się dzieje: na ulicach grasuje tajemniczy i nieuchwytny Strażnik, wymierzający sprawiedliwość na własną rękę i niejednokrotnie w bardzo brutalny sposób. Tymczasem Garbiel, jak się okazuje, wcale nie wrócił z emigracji z pustymi rękami... dramatyczne wydarzenia w Londynie odcisnęły na nim piętno w postaci nowych, nienaturalnych umiejętności. Jednak Gabryś ma zamiar wykorzystać je nieco inaczej... 
Po odpowiedzi na pytanie, co z tego wyniknie i jaki będzie wynik starcia Dawida z Goliatem zapraszam do komiksów. Natomiast kiedy już będzie wiadomo, kto jest kim i dlaczego, przyjdzie czas na nowość, która powstała we współpracy wydawnictwa Sol Invictus i Lynx Games, czyli karciankę na motywach "Lisa". 

Co na jej temat mówi producent?

„Lis: Gra Karciana” jest propozycją, w którą może zagrać od 2 do 4 graczy. Średni czas rozgrywki wynosi około 30 minut. W talii znajduje się 66 kart, które sprawią, że rozgrywka będzie pełna zwrotów akcji. Na każdej z nich znajdują się ilustracje utrzymane w stylistyce komiksu „Lis” i oddające jego nastrój."Przykładowe karty.

Z profilu facebookowego Lynx Games możemy się dowiedzieć, iż do wyboru będziemy mieli czterech bohaterów: Lisa, Strażnika, Doktora Shawa oraz Komisarza Zgrozę (Wiadomo już, kim będzie grała niżej podpisana... chociaż doktorek też wydaje się być ciekawy). Karty posiadają określone statystyki i specyficzne oznaczenia, nic więcej jednak nie dało się jeszcze dowiedzieć o mechanice gry, prócz tego, że do dyspozycji będzie kilka rodzajów kart, w tym karty celu czy akcji, co zakłada dość dynamiczną i urozmaiconą rozgrywkę. Ilustracje wykonał, oczywiście, zespół Lisi, czyli Dorota Papierska i Jakub Oleksów, ale wsród nich znajdą się też rysowane przez Aleksandra Wałaszewskiego ("Exclamat!on"), można więc zaufać, że od strony wizualnej grze nie będzie niczego brakowało.

Premiera karcianki będzie miała miejsce na Pyrkonie, polecam więc osobom, które sie wybierają, aby zajrzały w odpowiednie miejsce i zapoznały się z zapowiadanymi atrakcjami (i opowiedziały nam, jak było!).

Jeśli natomiast są osoby, które jeszcze "Lisa" nie znają, zapraszam do przeczytania recenzji:
Oraz do śledzenia profili facebookowych obu wydawnictw:
2 komentarze:

  1. lubie takie rozne gry a nawet akrciane :D skusilabym sie!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To jeszcze skuś się na komiksy <:

      Usuń

Daj znać, że widzisz ten post - zostaw komentarz albo "lajka"! (: