czwartek, 2 lutego 2017

More Books! #23 Styczeń - Luty '17, czyli zasypani książkami

Hej! Styczeń minął błyskawicznie. Patrząc na poprzedni stosik nie mogę się oprzeć wrażeniu, że książkowe braki świąteczne odbiliśmy sobie później... Nie do końca rozsądnie, ale jednak.

Pierwszy miesiąc nowego roku był bardzo pracowity, zarówno dla mnie, jaki Łotra, jako że oboje "docieramy" się jeszcze w nowych zajęciach pozahobbystycznych. Można by więc pomyśleć, że i czasu na czytanie będzie mniej, a tu niespodzianka, bo w styczniu nabraliśmy rozpędu. Wypracowaliśmy sobie zwyczaj czytania wieczornego, nierozpraszanego przez inne czynności, co szybko przyniosło profity w postaci większej ilości przeczytanych książek.

Jako się rzekło, postanowiliśmy też ściślej monitorować nasze czytelnicze rezultaty, mamy więc oboje konta na Goodreads - do wglądu moje i Łotra - gdzie dołączyliśmy do wyzwania "100 książek na 2017 rok". Rezultat póki co ładny - mamy odpowiednio 10 i 7 książek przeczytanych w styczniu.

Czas jednak pokazać, co do nas w tym miesiącu przybyło. A było tego... dużo. Bardzo.


Planowałam podzielić książki na trzy stosy pod względem tego, skąd do nas trafiły, ale widzę, że i tak trochę się pomieszało... cóż. Zacznijmy od lewej, od góry.

1. "Betelowa Rebelia. Spisek" Daniela Nogala, Genius Creations. Przeczytana przez Łotra, skuszonego hasłem "awanturnicze fantasy". Recenzję można przeczytać na portalu Konwenty Południowe.
2. "Pryncypium" Melissy Darwood, Genius Creations. O, to się miło czytało... pomimo wielu wad tej powieści. Recenzja do wglądu, również Konwenty Południowe.
3. "Złe" Michała J. Chmielewskiego, Genius Creations. Dotarła do nas, jak dwie powyższe, za pośrednictwem portalu, gdzie wisi już odpowiedni tekst.
4. "Pozorność", Natalia Nowak-Lewandowska, wydawnictwo Replika. Przekazana nam przez wydawnictwo za pośrednictwem grupy Śląscy Blogerzy Książkowi, recenzja pojawi się wkrótce na blogu.
5. "Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła", Kevin D. Mitnick, Helion. Książkę tę, bardzo wyczekiwaną przez Łotra, otrzymaliśmy od wydawnictwa. Łotr już kończy czytać (;
6. "Przeklinanka. Kolorowanka antystresowa raczej dla dorosłych", Joanna Star Czupryniak, Septem/Helion. Zrecenzowana, był u nas nawet konkurs z tą kolorowanką do wygrania.
7. "Opowiadania drewnianego stołu", Monika Walecka, Septem/Helion. Również od wydawnictwa. Książka specyficzna jak na naszą stronkę, przeczytana, tekst niedługo (:

Kolejna część stosu to wielka paczka od akcji Polacy nie gęsi:
8. "Hel-3". Jarosław Grzędowicz, Fabryka Słów. Egzemplarz mocno przedpremierowy, jak widać, przybył do nas dokładnie na miesiąc przez terminem. Łotr pragnął, Łotr przeczytał, Łotr... się nie zachwycił. Recenzja czeka na akceptację na stronie portalu.
9. "Bez litości", Miroslav Zamboch, Fabryka Słów. Wszelkie egzemplarze fabryczne przygarnięte zostały tym razem przez Łotra, który ulubił sobie ostatnio postać Koniasza. "Bez litości", chociaż przeczytane, na recenzję jeszcze czeka.
10. "Krawędź żelaza", Miroslav Zamboch, Fabryka Słów. Ta z kolej już została zrecenzowana.
11. "Wilk samotnik", jak wyżej. Czeka na czytanie.
12. "Wojna absolutna", również Zamboch, również Fabryka. Egzemplarz pełnowymiarowy za przedpremierowy, który dostałam wcześniej, i z którego pisałam recenzję.
13. "Utracona Bretania" Aleksandry Janusz, Nasza Księgarnia. Tom drugi świetnego "Asystenta czarodziejki", swego rodzaju bonus za dobre sprawowanie od Polacy nie gęsi. Będzie recenzowane.

Ostatni stos jest stosem własnym, w senie - zakupowym.
14. "The Fall of Hyperion", Dan Simmons, Orion Publishing Group. Zgarnięte z opolskiej taniej książki za grosze celem pozachwycania się wersją angielską.
15. "The Hero of the Ages", Brandon Sanderson, Orion Publishing Group. Jak wyżej - do kompletu z wcześniej kupioną "The Well of Ascension". Nie było niestety tomu pierwszego ):
16. "Zgroza w Dunwich i inne przerażające opowieści", H.P. Lovecraft, Vesper. Dokupione do kompletu z "Przyszła na Sarnath zagłada" (:
17. "Rybak znad Morza Wewnętrznego", Ursula K. LeGuin, Prószyński i S-ka. Łotrowe "kupię Ci coś ładnego" <3
18. "Adobe InDesign CC/CC Pl. Projektowanie multimediów i publikacji do druku", wydawnictwo Helion. Moje szaleństwo - z pragnienia nauczenia się czegoś nowego.

Ale to jeszcze nie koniec...Od portalu Konwenty Południowe dostaliśmy bowiem mały stosik gier...
19. "Karty Dżentelmenów", wydawnictwo Kojar. Ograne rodzinne i zrecenzowane.
20. "Bang! Pojedynek" od wydawnictwa Bard. Graliśmy i nawet recenzowaliśmy podstawkę do tej gry - "Bang!" - która jest niesamowicie fajną grą dla całej rodziny. "Pojedynek" to jej wersja na dwie osoby. Grane było, recenzja będzie niedługo (:
21. "Tzaar" od wydawnictwa REBEL. Bardzo szachopodobna jak na mój gust gra, ale nie ufajcie moim spostrzeżeniom, bo nie grałam - robił to Łotr i coś na jej temat napisał.


...i komiksów od wydawnictwa Okami. Trzeba nadmienić, że obie pozycje Kot w Bookach objął patronatem.
22. "Dragon Age. Zabójca magów" - recenzja do przeczytania na blogu.
23. "Grimm Fairy Tales #06: Zbójecki narzeczony", czyli część szósta znanej już serii baśni dla starszych dzieci. Tekst o niej też już na blogu wisi.

To jeszcze pochwalę się wygraną w konkursie na fanpage'u wydawnictwa Copernicus Corporation - podręcznikiem do gry fabularnej "Klanarchia" - i znikam czytać dalej (:


4 komentarze:

 1. O rany, ile dobra! Gdzie wy to mieścicie? 😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właściwie to już od jakiegoś czasu nie mieścimy x:

   Usuń
 2. Na bogato! :) Piękne, tłuste stosiki.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, że widzisz ten post - zostaw komentarz albo "lajka"! (: