środa, 4 października 2017

Stosik #31 Wrzesień - Październik 2017, czyli zapasy na zimę

Hej! Szybko przyszedł czas na nowy stosik. Wrzesień był jednak dla nas miesiącem bardzo intensywnej pracy. Zaplanowaliśmy sobie kilka wydatków, które po prostu musiały zaistnieć, żeby poprawiła się nie tylko nasza jakość życia, ale i nawet działalność blogowa. Teraz tylko do przodu! (:

We wrześniu dostaliśmy też wiele wspaniałych informacji. Po pierwsze, rozpoczęliśmy współpracę z księgarnią Czytam.pl, na której dotąd często robiliśmy spore zakupy. Przyszła pierwsza paczka-niespodzianka i... no cóż, recenzje już zaraz, pierwsze dwie książki z niej już zostały przeczytane <3 
Druga z dobrych wiadomości to premiera „Barnim. Woda”, tomu drugiego sagi o Barnimie, tym razem pod patronatem Kota w Bookach <3 Łotr już książkę zrecenzował, ponownie wyraził swoje zachwyty, zapraszam więc do przeczytania wczorajszej notki (: A ja będę miała przyjemność zorganizować dla Was konkurs z paroma książkami do wygrania, już zaraz, już niedługo!

Co do wrześniowego, jesiennego stosiku - zasypało książkami jak liśćmi, a nawet bardziej, patrząc po tym, że większość września to była jednak słota. Nie dość więc, że recenzentek jest mnóstwo, to jeszcze dzielnie sekunduje im stosik zakupów własnych. Zobaczmy!

Stos pierwszy recenzencki, czyli...
1,2. „Barnim. Woda” wraz z opowiadaniem „Srebro”, Bernard Berg, Wydawnictwo Tegono. Patronujemy <3 
3. „#Wawskie 14”, Jakub Pawełek, WarBook. Do recenzji od wydawnictwa dla portalu Konwenty Południowe.
4. „Dziennik dowódcy Rosomaka”, Jacek Dutkiewicz, WarBook, jak wyżej, chociaż myślę, że recenzja pojawi się jednak na blogu.
5. „Czarne Ostrze”, pierwszy tom nowego cyklu ze świata Shannary, Terry Brooks, Replika. Pierwsza z książek z paczki od Czytam.pl, kolejne również stamtąd. Na ukończeniu!
6. „Ostatnia chowa klucz", Ałbena Grabwska, Zwierciadło. Raju, jak mnie ta książka ciekawi! Czytałam dużo dobrego na temat tej autorki, czas sprawdzić samemu, czy pochwały były rzeczywiście uzasadnione (;
7. „Istota zła”, Luca D'Andrea, Wydawnictwo W.A.B. Coś strasznego na jesienny wieczór?
8. „Głód”, Graham Masterton, Replika. A tę książkę znam, czytałam parę lat temu, wtedy zrobiła na mnie spore wrażenie. Zobaczymy, jak będzie z powtórką!
9. „Jak wytresować Cthulhu. Tom II. Coś na dachu”, Maciej Jasiński, Jacek Frąś, Wydawnictwo TADAM. To jest... gra paragrafowa! Pozycja raczej dla młodszych czytelników, ale i tak miałam z czytania frajdę :D

Stos recenzencki numer dwa:
10. „Córki Wawelu”, Anna Brzezińska, Wydawnictwo Literackie. Spore tomiszcze, przeczytane, zachwyconam średnio. Recenzja pojawi się niedługo na portali Kulturyści - Kultura się Kłania.
11. „Pieśń o Kruku”, Paweł Lach, Fantom. Do recenzji przybyła do mnie od Creatio Fantastica. Czyta się!
12,13,14. Cyklu „Przestrzeń Zewnątrzna” trzy części, „Dreadnaught”, „Niezwyciężony” i „Strażnik”, Fabryka Słów. To Łotrowe czytadła, również od Kulturystów, z jednym tomem już zrecenzowanym, kolejnymi w trakcie czytania.
15. „Wyzwolenie”, Ian Tregillis, Wydawnictwo SQN. Tom trzeci i ostatni „Wojen Alchemicznych”, czytany przez Łotra tym razem dla portalu Konwenty Południowe. Łotr był bardzo niepocieszony tym, jak została zakończona ta trylogia


A tu już stosik zakupowy:
16. „Ręka Mistrza”, Stephen King, Albatros, Prószyński i S-ka. Jakoś nie mogę się uwolnić od myśli, że fajnie byłoby mieć całą serię... Raczej się uzbiera.
17. „Gra Geralda”, Stephen King, Albatros, Prószyński i S-ka. Hmm, znowu nie udało mi się ułożyć książek we właściwej kolejności...
18. „Buick 8”, Stephen King, Albatros, Prószyński i S-ka.
Książki z serii Uczta Wyobraźni Wydawnictwa MAG przybyły w jednej paczce z księgarni Aros, kupione okazyjnie w intencji maniakalnego uzupełniania kolekcji.
19. „Droga serca”, M. John Harrison;
20. „Modlitewnik amerykański/ Luizjański Blues/ Viator”, Lucius Shephard;
21. „Pieśń czasu/ Podróże”, Ian R. MacLeod;
22. „Pusta Przestrzeń”, M. John Harrison;
23. „Listy z Hadesu - Punktown”, Jeffrey Thomas;
24. „Trojka”, Stepan Chapman;
25. „Viriconium”, M. John Harrison.

I na koniec mały stosik planszówkowy:
26. „Strażniczki”, Wydawnictwo REBEL. Prosta gra, choć wydana w wyjątkowo przyjemny dla oka sposób. Recenzencka od Konwentów Południowych, graliśmy, Łotr zrecenzował.
27. „Drako”, Wydawnictwo REBEL. Nabyta w wymianie na jednej z grup planszówkowych, wyjątkowo przyjemna gierka w klimatach fantasy dla dwóch osób. Polecam!
28. „Spiskowcy”, starociek z Portal Games. Również z wymiany, jeszcze nie mieliśmy okazji zagrać.


Tyle! Jesienne stosy bardzo satysfakcjonujące, ale zbliża się czas białego zimna i białej zagłady i tak dalej, więc trzeba się szykować. Miłego dnia! (:

5 komentarzy:

 1. Najbardziej zainteresowały mnie planszówki. Uwielbiam grać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio widziałam Strażniczki na festiwalu planszówkowym, ale jakoś zabrakło czasu, aby w to zagrać. Dzięki za podlinkowanie recenzji - przynajmniej wiem z czym to się je ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że moja pisanina chociaż raz przydała się komuś do czegoś. „Strażniczki” zaś polecam jako szybki, niezobowiązujący przerywnik. W ogóle jeju, jaka ta gra jest cudnie wydana! *_*

   Usuń
 3. Istota zła jest super! :D A za Głód Mastertona się niebawem zabieram! :D

  Bookeater Reality

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, że widzisz ten post - zostaw komentarz albo "lajka"! (: