czwartek, 1 grudnia 2016

More Books! #21 Listopad - Grudzień '16, czyli przedświąteczny relaks

Hej hej! U was też tak biało? Piszę te słowa po całym dniu okazjonalnego wyglądania za okno i sprawdzania, czy nadal prószy... Wczorajsza podróż z Opola do Katowic umilona została własnie tym zjawiskiem (udowadniając mi, że naprawdę potrzebuję cieplejszego płaszcza), po dotarciu na miejsce było już mokro-biało, a dziś rano, no cóż... zima w pełni.
Wizyta w Opolu poskutkowała plus jedną książką do stosiku. Jak się okazuje, "tania książka" na dworcu nieco zmieniła asortyment, z "outletu" na używki. Jako że wpadłam tam w dość niefortunnym momencie ("Przepraszam, za 5 minut zamykamy"), miałam czas tylko na pobieżny przegląd asortymentu. Od razu wpadły mi w oko dodatki do polskiej wersji D&D - więc jeśli ktoś tanio poszukuje, to tam leżą i czekają (; Ja jednak wybrałam inną książkę...

Ale zobaczmy najpierw, co dotarło do nas w listopadzie. W porównaniu z poprzednimi miesiącami nie jest tego dużo - i dobrze, czas wreszcie nadrobić wszystkie zaległości.
Akurat wpasowało się wszystko w jedną półkę (;


1. "Jeszcze nie umarłem", Phil Collins, Wydawnictwo Dolnośląskie. Przybyła do nas za pośrednictwem akcji Polacy nie gęsi, tam też można już przeczytać recenzję tej książki.
2. "Dobre maniery dla miłych ludzi, którzy czasem mówią k***a" Amy Alkon, wydawnictwo Relacja. Książka również od wyżej wspomnianej akcji. Pozycja interesująca już na pierwszy rzut oka, niestety okazała się ogromnie rozczarowująca - recenzja niedługo.

3. "Wojna starego człowieka". John Scalzi, wydawnictwo Akurat. Ponownie Gąski, tym razem jednak zaskoczenie w drugą stronę - niesamowicie podobała mi się ta ksiązka. Zachwyty pojawią się na dniach.
4,5,6. Pozycje od wydawnictwa Ze słownikiem: "Dracula" Brama Stokera (dwa tomy), "Alice's Adventures in Wonderland" Lewisa Carolla i "The War of the Worlds" H.G. Wellsa (również dwa). Ta ostatnia zrecenzowana przez Łotra, pozostałe dwie jeszcze czekają, aczkolwiek już niedługo.
7. "Zabójca zombi", Nathan Long, Copernicus Corporation. Kontynuacja współpracy z wydawnictwem poprzez portal Konwenty Południowe, jednakowoż tej pozycji nie będzie recenzował Łotr - Warhammer Fantasy trochę mu się przejadł, w przeciwieństwie do mnie. Jest to, zdaje się, tom... dziesiąty?... serii "Przygody Gotreka i Feliksa". Zupełnie mi to nie przeszkadza, już dawno chciałam się z tym cyklem zapoznać, mam sentyment do krasnoludów.
8. "Zstąpienie Aniołów", Mitchel Scanlon, Copernicus Corporation. Ponownie od Konwentów Południowych, książka z uniwersum Warhammera 40 000, cykl "Herezja Horusa". To już łotrowe zadanie.
9. "The Well od Ascension", Brandon Sanderson, Orion Publishing. Tak, to drugi tom po "Z Mgły Zrodzonym", w oryginale. Dopadłam w Taniej Książce w Opolu za kwotę niecałych piętnastu złotych i jestem z tego faktu niesamowicie zadowolona (: To wydanie jest po prostu cudne. Sandersonomaniak we mnie nie mógł sobie odmówić.
10. "Psychologia zmiany", Mateusz Grzesiak, One Press. Od wydawnictwa, recenzja pojawi się niedługo na blogu.
11. "Filozofia Kaizen", Robert Maurer, Sorus. Również od wydawnictwa. O tę książkę poprosiłam, jako że pojęcie Kaizen było mi znane, choć bardzo powierzchownie - chciałam się przekonać, co tak naprawdę się kryje pod tym terminem. Łotr dobrał się do niej szybciej.
12. A to już absolutne cudo - kolorowanka "Lord of the Rings. Trylogia filmowa", Muza. Dostała mi się od akcji Polacy nie gęsi. Jest po prostu mega - chociaż na pierwszy rzut oka widać, że łatwo z nią nie będzie. Postępami w kolorowaniu na pewno się pochwalę, postaram się też wrzucić parę zdjęć zawartości, zanim ukaże się recenzja.

Na razie tyle, może mniej, ale za to dość konkretnie (:
Miłego wieczoru!

2 komentarze:

  1. Nieźle, trochę się tego nazbierało;) cieszę się, że nie zamówiłam "dobrych manier..." - myślałam, że tytuł będzie interesujący, ale miałam pewne obawy. Teraz wiem, że nie bez powodu:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta kolorowanka to istne cudo, chyba pierwszy raz zazdroszczę, bo do kolorowanek nie zaglądałam, odkąd mi córka z nich wyrosła 😊
    Oby grudzień był równie obfity w książki!

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, że widzisz ten post - zostaw komentarz albo "lajka"! (: