sobota, 10 lutego 2018

Stosik #35 Styczeń - Luty 2018, czyli jaki pierwszy miesiąc, taki cały rok...

Styczeń minął szybko, był to też kolejny miesiąc spod znaku wielkich zmian. Tym razem dotyczyły one sfery zawodowej, a więc wymagały, ponownie, dostosowania rytmu życia i obowiązków do nowego rozkładu dnia. Nie jest jednak źle, w żadnym wypadku - mamy teraz tylko jeszcze więcej możliwości rozwoju, co pewnie widać czasem i na fanpage'u bloga, i na instagramie.

Nie należy jednak się obawiać, że zmienimy profil działalności - stosik uzbierany przez styczeń dobitnie pokazuje, że książek ani chęci do ich czytania nam nie braknie. No, nie jest może tak obfity, jak w poprzednich miesiącach, nadal jednak stanowi piękną ścianę książek. Zajrzyjmy więc do niego...


Stos pierwszy - recenzencki
1. „Oczyszczenie Kadillusa”, Gav Thorpe, Copernicus Corporation. Pierwsza z trzech pozycji z paczki od wydawnictwa, dla Łotra, lubiącego tę serię.
2. „Polowanie na Voldoriusa”, Andy Hoare, Copiernicus Corporation. Hmm, mogłam pomylić kolejność... A może nie? W każdym razie - cyklu Bitwy Kosmicznych Marines tom kolejny, łotrowe czytanki.
3. „Fale ciemności”, Aaron Rosenberg, wydawnictwo Insignis. Czytana aktualnie, recenzja pojawi się wkrótce na portalu Creatio Fantastica.
4. „Dracula”, Bram Stoker, wydawnictwo Vesper. Najnowsze wydanie klasyki gatunku, i to jakie piękne! 
5. „Płonący świat”, Isaac Marion, Replika. Patronat medialny księgarni Czytam.pl, z której, wraz z kolejnymi trzema pozycjami, przybyła do nas ta książka. Łotr czyta (:
6. „Bruce Dickinson. Do czego służy ten przycisk? Autobiografia”, Bruce Dickinson, SQN. Wybrana przez Łotra również z paczki od Czytam.pl.
7. „Spektrum. Leonidy”, Nanna Foss, Driada. Tę przeczytałam ja, recenzja pojawi się niedługo (:
8. „Belgariada”, David Eddings, Prószyński i S-ka. Ostatnia ze wspomnianej paczki, do kolekcji "cegieł" wydawanych przez Prószyński, mam nadzieję, że uda mi się szybko za nią zabrać.

Stos drugi - zakupowy
9.„Przykry początek”, Lemony Snicket, Egmont. Pierwszy tom słynnej Serii Niefortunnych Zdarzeń, kupiony tyleż spontanicznie, co okazyjnie. Dawno się nie czytało i tęskni się trochę (;
10, 11, 12. „Uciekinier” i dwa domy „Talizmanu”, Stephen King i Peter Straub, Albatros, Prószyński i S-ka. Do kolekcji oczywiście.
13. „Ostatniego zeżrą psy”, Sławomir Nieściur, Fabryka Słów. Wersja z autografem, z ciekawości co do polecanej mi wielokrotnie twórczości tego autora.
14, 15. „Zaszyj oczy wilkom” i „Noc między tam i tu”, Marta Krajewska, Genius Creations. Bo ciekawość co do dalszych losów Vendy była silniejsza (:
16. „Wiedźma jego Królewskiej Mości”, Magdalena Kubasiewicz, Genius Creations. Znów ciekawość co do dalszych dziejów.
17. „Narzeczona Księcia”, William Goldman, Jaguar. No, tej pozycji nie można było nie kupić... Po obejrzeniu filmu uczucia miałam dość mieszane, choć trzeba przyznać, że miał coś w sobie. Jak będzie z książką?

Stos ostatni - growy:
18. „Arkham Horror” wersja karciana, Fantasy Flight Games, Galakta. Z ciekawości postanowiliśmy zagrać w karciankę, wiedzeni też lekkim poczuciem zużycia w zakresie planszowej wersji tej gry. Karciane „Arkham”okazało się bardzo ciekawą opcją, zachowującą klimat opowieści Lovecrafta. Łotr pisał ostatnio coś na ten temat (:
19. „Android: Netrunner”, Fantasy Flight Games. Nowy core set do znanej już gry, sporo zmian, ale podobno na lepsze (:
20. „Dark Heresy 2 ed.”, Copernicus Corporation. Od wydawnictwa, egzemplarz recenzencki, który przybył do nas wraz z dodatkami z Niezbędnika Mistrza Gry i zasłonką. Cudo! Ale na zachwyty trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać - to naprawdę dużo do czytania i grania.

Tyle od nas, stosik lutowy się już niespiesznie zbiera, czas wracać do pracy (:

__________
Zdjęcie ilustrujące wpis: Photo by freestocks.org on Unsplash

1 komentarz:

  1. Fajne stosy - miłego czytania;)
    Chyba będę musiała wrócić do książek Kinga;)

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, że widzisz ten post - zostaw komentarz albo "lajka"! (: