niedziela, 2 kwietnia 2017

More Books! #25 Marzec - Kwiecień 2017, czyli zasypani, ale szczęśliwi

Hej!
Znacie tu uczucie, gdy po szczególnie obfitym w zakupy i książkowe zdobycze miesiącu obiecujecie sobie, że ten kolejny będzie już tylko zbieraniem tego, co koniecznie potrzebne? Heh. Tak, właśnie znowu się to nie udało.

Tym razem jednak czuję się odrobinę zwolniona z poczucia winy, jako że zakupy własne, chociaż było ich z pozoru sporo, to jednak nie kosztowały szczególnie dużo - pobuszowałam sobie po poekspozycyjnych i używanych, a i nowe, jeśli się pojawiły, to występowały na sporej przecenie. W ten sposób udało mi się skompletować nie tylko ładny pakiecik Uczty Wyobraźni, ale i parę książek starszych, acz trudno dostępnych obecnie z racji braku wznowień. Tych ostatnich jednak na razie w stosiku nie pokażę - obiecałam sobie, że uzbieram całą serię, a póki mi się to nie uda, projekt pozostanie w tajemnicy (;

Książkowy marzec upłynął nam więc pod znakiem większych książkowych zakupów, których odbiór z punktów przesyłkowych przypadł idealnie na ósmego marca, a więc zasypani jesteśmy od początku miesiąca. Potem zaczęły przychodzić recenzentki, później przyszły jeszcze zaległe, i nagle okazało się, że... ech, miejsca nam nie brakło, jako że dawno już go nie mamy, ale że trochę wyglądamy na wariatów. Troszkę. Odgrzebywanie się z tego trochę nam zajmie. No ale - zobaczmy, co nam los przyniósł.

Zacznijmy od recenzenckiego szaleństwa.
1. „Rozmowy męsko-męskie” od wydawnictwa Helion. Łotr wziął z dużą dozą dystansu ale, jak się okazało, ta cienka książeczka ma w sobie całkiem sporo dobrego.
2. „Kot na diecie BARF", Małgorzata Olejnik, również Helion. To już dla mnie, z ciekawości, o co też chodzi w tym modnym ostatnio sposobie żywienia kota. Jeszcze czeka na czytanie.
3. „Kot, który spadł z nieba” Takashi Hiraide, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Co tu dużo mówić... wystarczy przeczytać recenzję (:
4,5,6. Trylogia „Rok Szczura”, Olga Gromyko, Papierowy Księżyc. Będzie czytane i recenzowane dla Konwentów Południowych.
7. „Echa”, Michał Cholewa, WarBook. Opowiadania z cyklu Algorytmy wojny, recenzja pojawi się również na Konwentach (:
8. „Historia naturalna smoków”, Marie Brennan, Zysk i S-ka. Przeczytana, hmm... mam mieszane uczucia. Recenzja wkrótce na blogu.
9. „Otchłań bez snów”, Peter F. Hamilton, Zysk i S-ka. Przeczytana i zrecenzowana przez Łotra.
10. „Hygge na szczeście”, Signe Johansen, Burda. Recenzencka od portalu Polacy nie gęsi, jeszcze czeka w kolejce do czytania.
11. „Wojny przestrzeni”, Paweł Majka, Genius Creations. Tom drugi po świetnym „Pokoju światów”, już by się czytało... i nawet dzisiaj się zacznie (:
12. „Dobro złem czyń”, antologia opowiadań od Genius Creations. Znana mi, jako że byłam jednym z jurorów w tym konkursie, a samą antologię zrecenzował Łotr dla portalu Konwenty Południowe.
13. „Zatopić niezatapialną”, Anna Hrycyszyn, Genius Creations. Właśnie skończyłam ją czytać, więc recenzja niedługo (:
14. „Trupojad i dziewczyna”, Ashan Ridha Hassan, Genius Creations. Intrygująca pozycja. Skończona, czeka na opisanie.
15. „Przed końcem świata”, Tommy Wallach, Bukowy Las. Przeczytana i zrecenzowana, tekst czeka na publikację na portalu Creatio Fantastica.
16. „Dzięki za tę podróż”, Tommy Wallach, Bukowy Las. Sytuacja taka sama, jak wyżej (:
17. „20 000 mil podmorskiej żeglugi”, Juliusz Verne, Bellona. Wszystkie pozycje Bellony dostaliśmy dzięki uprzejmości portalu Polacy nie gęsi, przybyły one niestety ze sporym opóźnieniem. Cóż, lepiej późno niż wcale, zwłaszcza jeśli mówimy o klasyce.
18,19. „Lalka” tom 1 i 2, Bellona. Recenzja napisana, czeka na publikację...
20. „Wielka degeneracja”, Niall Ferguson, Wydawnictwo Literackie. Nietypowa jak na nasze zainteresowania, a jednak przeczytałam i nie żałowałam spędzonego czasu. Zrecenzowana dla portalu Polacy nie gęsi.
21. „Niedobici spod Stalingradu”, Reinhold Bush, Bellona. Czeka na swoją kolej.

Przyjemności, czyli stosik zakupowy...
22. „Śpiący giganci”, Sylvain Neuvel, Akurat. Dostałam tę książkę jako gratis do zamówienia z Czytam.pl, w którym, jak się okazało, kilka pozycji było lekko uszkodzonych. Doszliśmy jednak z obsługą do porozumienia i zdecydowałam, że nie zrezygnuję z żadnej, w zamian za to dostając właśnie „Gigantów”. Łotr się ucieszył bardzo, jak się okazało, miał tę książkę bardzo na oku.
23, 24. „Legion” i „Idealny stan”, Brandon Sanderson, Mag. Zgarnięte jako pakiet z empiku. Nie dało się nie wziąć.
Całość Uczty Wyobraźni pochodzi z jednej paczki, więc tylko je wymienię, jako że niewiele wiem póki co o samych pozycjach poza tym, że są przepięknie wydane.
25. „Luna: Nów” Ian McDonald.
26. „Czasomierze”, David Mitchell.
27. „Rozłąka”, Christopher Priest.
28. „Shriek: Posłowie”, Jeff Vandermeer.
29. „Ciemny Eden”, Chris Beckett.
30. „ Portret pani Charbuque / Asystentka pisarza fantasy”, Jeffrey Ford.
31. „Echopraksja” Peter Watts.

No i nie sposób zapomnieć o pierwszej naszej mandze od kochanego wydawnictwa Okami<3


Tylko tyle i aż tyle. Co więcej, na przyszły miesiąc planujemy podobne ilości zdobyczy.
No, to idę zakopać się z powrotem w stos książek nieprzeczytanych. Miłego dnia! (:

3 komentarze:

  1. Ileż tego! Nie wiadomo, gdzie podziać oczy 😁
    Cieszy zwłaszcza Uczta Wyobraźni ☺

    OdpowiedzUsuń
  2. Uzbierało się tego bardzo dużo! Radość dla oczu :D

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, że widzisz ten post - zostaw komentarz albo "lajka"! (: