wtorek, 1 listopada 2016

More books! #20 Październik - Listopad '16, czyli półka jesienna fantastyczno-historyczna

Zadziwiająco szybko upłynął nam październik, zajęty w znacznej mierze sprawami raczej prywatnej natury. Dodatkowo ustawiony pod znakiem kataru i innych nieprzyjemnych, ale typowych dla tej pory roku dolegliwości, nie pozwolił niestety wybrać się na krakowskie Targi Książki. 
Czytelniczo wygląda nienajgorzej, jeśli wziąć pod uwagę okoliczności, ale z kolei z tekstami trochę się ociągamy - grypa sprzyja czytaniu, za to z napisaniem czegoś jest już trudniej. Powoli zaczynamy wychodzić na prostą, ale w nadchodzących dniach większość naszej aktywności skupiać się będzie - jeszcze bardziej niż zwykle - na zaprzyjaźnionych portalach. 
Pod względem książek, miesiąc był bardzo łaskawy, pozwolił nawet coś zakupić. Recenzentki napłynęły jednym nurtem jakoś w początkach trzeciego tygodnia, nie zdążyliśmy się więc pochwalic wszystkimi - po prostu było ich za dużo, by wrzucać wszystko od razu, zrobiłby się środkowomiesięczny stosik z tego (: Osoby obserwujące kociego instagrama widziały trochę więcej, jako że właśnie tam lądują zdjęcia w miarę prędko i na bieżąco - nieodmiennie więc zapraszam do śledzenia (: Tymczasem, popijając orzechowe latte, przyjrzyjmy się październikowym darom jesieni - tym razem przedstawionym na półce.


Hmm, patrząc po jakości, tak zacienione miejsce jak pólka mogło nie być najlepszym pomysłem na robienie zdjęć. Książki są w kolejności trochę pomieszanej, zacznijmy od lewej.

1. „Łańcuch śmierci. Czystka w Armii Czerwonej 1937 - 1939” Pawła Wieczorkiewicza, od wydawnictwa Zysk i S-ka. Ta cegiełka na 1224 strony przybyła do nas dzięki uprzejmości akcji Polacy nie gęsi i tam też niedługo pojawi się jej recenzja.
2. „Berło i krew. Królowie i królowe Europy na wojnie 1914 - 1945” Jeana des Cars, Wydawnictwo Literackie. Niesamowita książka - przeczytana już i zrecenzowana, tekst czeka na akceptację na stronie Polacy nie gęsi.
3. „Czarna wdowa. Na zawsze czerwona” Margaret Stohl. Książkę otrzymaliśmy od wydawnictwa Zielona Sowa, z którym udało nam się w tym miesiącu nawiązać współpracę (: Recenzja niedługo na blogu.
4. „W mocy wichru" Agnieszki Hałas, wydane przez Solaris, a przyleciało do nas od samej autorki. Tom trzeci i ostatni cyklu „Teatr Węży”, z którego poprzednie dwa, „Dwie karty” i „Pośród cieni”, zostały już zrecenzowane i moża o nich przeczytać u nas.
5. „Mnich” Matthew Gregory Lewis, od wydawnictwa Vesper. Idealna lektura na tę porę roku! Przeczytana już, recenzja czeka na publikację (:
6, 7. „Opowieści sieroty” tom 1 i 2, Catherynne M. Valente, wydawnictwo Mag. Zakup własny, jako że wyjatkowo zaintrygował mnie tytuł i opis.
8. „Podziemia Veniss”, Jeff VanderMeer, wydawnictwo Mag. Dorzucona do paczki z poprzednimi pozycjami z Uczty Wyobraźni, miała wyjątkowo atrakcyjną cenę.
9. „Elantris” Brandona Sandersona, również Mag, nowe wydanie, przekazane nam do recenzji przez akcję Polacy nie gęsi. Recenzja już do wglądu (:
10. „Biała noc” Jima Butchera, nowy tom cyklu „Akta Dresdena”, wydawnictwo Mag. Otrzymaliśmy go dzięki akcji Polacy nie gęsi. Czytanie w toku.

Ostatnie pięć pozycji to książki, które mamy dzięki uprzejmości portalu Konwenty Południowe:

11. „Pierścień ognia” Jakuba Pawełka, tom czwarty cyklu „Przymierze”, wydawnictwo WarBook. Czyta się (;
12. „Crux”, Ramez Naam, wydawnictwo Drageus. Łotr czyta i chwali.
13. „Czarna Kolonia”, Arkady Saulski, również Drageus. Tom pierwszy cyklu „Kroniki Czerwonej Kompanii”, drugi będzie miał premierę pod koniec listopada. Kończy się czytać (:
14. „Świat Rynn”, Steve Parker, wydawnictwo Copernicus Corporation. Pierwszy tom serii „Bitwy Kosmicznych Marines” ze świata Warhammera 40 000, zrecenzowany juz przez Łotra.
15. „Synowie Fenrisa”, Lee Lightner, Copernicus Corporation. Po trochę słabszych „Wilczych ostrzach” rokują trochę lepiej. W kolejce do łotrowego czytania.

Tyle z książek, ale to przecież jeszcze nie wszystko...

Z kolorowanek mam nadal niesamowitą radość :3 Ale i trochę pracy w nie jeszcze włożę, zanim podzielę się wrażeniami.
16. „Kraina Baśni” od wydawnictwa AWM - same uroczości, dość uniwersalne jeśli chodzi o stylistykę, ale wyraźnie wpadające w klimat fantasy. Osoby śledzące blogowy fanpage i instagrama widziały już conieco z mojej pracy nad niektórymi obrazkami z niej (:
17. „Podróż do Krainy Szekspira” to nowość od Zielonej Sowy, sporo poważniejsza w tematyce i bardziej wymagająca, bo wydrukowana na specyficznym papierze. Niedługo podzielę się pierwszymi efektami pracy i wrażeniami ogólnymi (:
18,19,20,21. Tak, aż cztery komiksy, czyli całość cyklu „Giacomo Supernova” od wydawnictwa Gindie. Komiks będzie recenzowany dla portalu Konwenty Południowe. Po pierwszym czytaniu; Łotr się dorwał niemal z miejsca i przechichrał całość, wspominając niektóre z sytuacji jeszcze długo po, ja natomiast zmierzyłam się dopiero z pierwszym zeszytem... Hmm, trudno to tak prosto opisać, recenzja będzie na dniach (:

To tyle na razie, czas nadrabiać zaległości (:

Mała prośba do czytających - z prawej strony pojawiła się ankietka, koci uśmiech więc każdemu, kto zapozna się i kliknie w wybraną przez siebie opcję, dając nam wskazówki na przyszlość (:

Miłego dnia!

6 komentarzy:

 1. Och, dorwaliście Opowieści sieroty, cudownie! 😊
  Kusi mnie Berło i krew, no i Mnich, ale wkrótce po niego sięgnę 😊
  Fantastyczny stosik, jak zwykle! ☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba było czytać Mnicha w halloween :D Swoją drogą, zadziwiające, jak wiele zdążyłam pozapominać z tej książki. Chociaż czytałam ją w czasach, gdy była jeszcze dla mnie, z racji wieku, "nielegalna" (;

   Usuń
 2. U, na bogato u was.:) Bardzo ładny ten Sanderson.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oba ładne, i stary i nowy. Ja bym je połączyła... i zrobiła twardą oprawę z grafiką z pierwszego wydania.

   Usuń
 3. Piękne nabytki! Dzisiaj skończyłam czytać "Mnicha" i jestem zachwycona... *_*

  OdpowiedzUsuń
 4. Are you looking for free Twitter Re-tweets?
  Did you know that you can get them AUTOMATICALLY AND TOTALLY FREE by getting an account on Like 4 Like?

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, że widzisz ten post - zostaw komentarz albo "lajka"! (: