środa, 5 października 2016

More books! #19 Wrzesień - Październik '16, czyli absolutny misz-masz gatunkowy

Stosik się szykuje... Trochę spóźniony przez podróże krajoznawcze, które na szczęście wreszcie udało się ukończyć. Czy znacie to uczucie, kiedy wracacie po tygodniu, a w domu czeka na Was wielki stos książek? Ja miałam okazję poczuć je wczoraj. Post stosikowy też tworzy się trochę "na szybkiego", bo ciągle za czymś trzeba biegać (dzisiaj konkretnie za kolejnymi przesyłkami...).
Z książek, które przyszły do nas we wrześniu, część została już przeczytana i zrecenzowana, ale i tak zostało ich sporo, czas więc zakasać rękawy i koce, wyczyścić okularki, zaparzyć dzbanek herbaty ii...!
Pogoda sprzyja. Oj, sprzyja bardzo, ale tylko czytaniu, niczemu więcej. Jakim cudem mogło nagle zrobić się aż tak zimno? Nie pojmuję, pojechałam latem, wróciłam niemal zimą, a cała zmiana zdążyła zaistnieć w tydzień.
Z powodu powyższego niestety zdjęcia w dzisiejszym poście będą jeszcze gorszej jakości niż zazwyczaj. Aparat mój bardzo nie lubi się z deszczową pogodą.

Zajrzyjmy więc do stosu...


Sporo. Kolejna ściana książek. Budujemy mur i barykadujemy się we własnej Książkowej Twierdzy.

1. "Paradoks marionetki", Anna Karnicka, wyd. Genius Creations. Tym razem dzięki uprzejmości portalu Konwenty Południowe, jedna z pierwszych w kolejce do czytania.
2. "Fobia", Dawid Kain, Genius Creations. Hmm, pana Kaina już znamy, ciekawość rośnie, trzeba brać i czytać.
3. "Przyszła na Sarnath zagłada" H.P. Lovecraft, wyd. Vesper. Pierwsza pozycja od Vespera, Łotr porwał i czyta (:
4. "Wampiry w średniowiecznej Polsce", Łukasz Maurycy Stanaszek, wyd. Narodowe Centrum Kultury. Jedna z pozycji, które w tym stosiku cenię najbardziej, recenzja niedługo (:
5. "Niezwykły talent Iris Grace", Arabella Carter-Johnson, wyd. Nasza Księgarnia. Moją recenzję tej książki można przeczytać na stronie akcji Polacy nie gęsi.
6. "Mistrz i zielonooka nadzieja", Johanna Kern, wyd. Humans of Planet Earth assn. Pozycja specyficzna, ale postanowiłam zaryzykować...
7. "Pacjenci", Jurgen Thorwald, Wydawnictwo Literackie. Przeczytane, zrecenzowane, czeka na publikację na stronie akcji Polacy nie gęsi (:
8. "Insight. Droga do mentalnej dojrzałości", Michał Pasterski, wyd. Helion. Zrecenzowane przez Łotra.
9. "S.Q.U.A.T. Eksperyment", Konrad Kuśmirak, wyd. Czwarta Strona. Recenzję można przeczytać na portalu Konwenty Południowe.
10. "Gamedec. Granica rzeczywistości", Marcina Przybyłka, wyd. Rebis. Łotr już o nim pisał.
11. "Faust. Tragedii część pierwsza", Goethe, wyd. Novae Res, w nowym tłumaczeniu. Recenzja dostępna już na blogu.
12, 13. "Dwie karty" i "Pośród cieni" Agnieszki Hałas, wyd. Ifryt i Solaris. Obie od autorki, do szybkiego ukończenia i opisania (:
14. "Ballada o przestępcach" Marcina Hybla, wyd. Czwarta Strona. Wygrana przez Łotra w konkursie na fanpage'u wydawnictwa.
15. "Wersal" Elizabeth Massie, Książnica. Od grupy wydawniczej Publicat, jeszcze czeka w kolejce do przeczytania.
16. "Siódme życia markiza de Sade", Jacques Ravenne, ponownie Książnica.

A poza tym dostaliśmy jeszcze trochę gier.
17. Astro Jam od Trefla, zagrane, zrecenzowane dla portalu Konwenty Południowe.
18,19,20. Talie kart od Trefla: Graffiti, Alianci i Pixel Art. Ostatnio sporo tafia nam się kart. Jak na razie na warsztat zostały wzięte tylko te pierwsze.
21. Timeline od Rebela. Bardzo ładna puszka z przemaluteńkimi kartami w środku. Jeszcze nie graliśmy, przetestujemy w weekend.


A tym, co przyniosło najwięcej radości, była kolorowanka od Naszej Księgarni - moja pierwsza kolorowanka recenzencka! - i aż musiałam sobie do niej jakiś większy zestaw kredek kupić (:
Notka o "Motylej nodze" pojawi sie na dniach (:


Tyle! Trochę nam się zrobiła większa rozmaitość gatunkowa tym razem, ale to dobrze. Ciekawe, nieciekawe, dziwne? Dajcie znać, czy widzicie coś wartego przeczytania (:

2 komentarze:

 1. Hah, tak się zastanawiałam, które z Was pierwsze capnie Lovecrafta :P
  Zazdroszczę Thorwalda - mam nadzieję kiedyś uzbierać komplet jego publikacji, ciekawie zapowiada się też "Siódme życie markiza de Sade", ale generalnie cały stosik jest fantastyczny, akurat na długie, jesienne i zimowe wieczory :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda książka inna, ale to dobrze, nie pozwoli się znudzić.

   Usuń

Daj znać, że widzisz ten post - zostaw komentarz albo "lajka"! (: