czwartek, 1 września 2016

More Books! #18 Sierpień - Wrzesień '16, czyli ściana książek, komiksy, kolorowanki...

Hej! Miesiąc zleciał tym razem błyskawicznie, przynosząc za sobą wiele dobrego. Bardzo intensywnie pracowaliśmy nad notkami blogowymi, mamy ich aż 17 w sierpniu, co sporo przewyższa nasze dotychczasowe osiągnięcia, zwłaszcza, że piszemy jeszcze dla paru portali. Najczęściej pojawiały się tym razem recenzje komiksów - od czwartej części "Lisa", przez pierwszą i siódmą "Incognito" od wydawnictwa Sol Invictus, aż po nabytki z nowej współpracy z Okami - dwie części "Grimm Fairy Tales", "Czerwony Kapturek" i "Kopciuszek". Z trzecią nie udało się zmieścić w sierpniu, recenzja "Jasia i Małgosi" pojawi się na blogu jutro (:

Mieliśmy też przyjemność ogłosić wspaniałą wiadomość, to znaczy drugi już patronat medialny Kota w Bookach. Tym razem z naszym znakiem jakości pojawił się na rynku - komiksowym! jesteśmy dumni. - grimmów zeszyt czwarty, "Rumpelsztyk", którego premiera miała miejsce w dniu wczorajszym. Tekst o tym pojawi się też jak najszybciej, gdy tylko przesyłka do nas dotrze (:

Nie mieliśmy jeszcze przyjemności ogłosić nowej, nawiązaniej przez nas współpracy. Recenzowaliśmy już książki wydawnictwa OnePress, otrzymane za pośrednictwem portalu Sztukater, tym razem możemy się pochwalić współpracą bardziej bezpośrednią z grupą wydawniczą Helion. Recenzować dla nich będziemy pozycje z gatunku rozwój osobisty, tak na dobry początek.

Co jednak ze wspomianą w tytule ścianą książek? Oto i ona:


1. Na pierwszym planie widnieje jednak z najciekawszych kolorowanek wydanych w Polsce, "Strażnicy nocy", wydana przez Naszą Księgarnię. To wczorajszy zakup, planowany już od dawna i już po pierwszym przeglądnięciu muszę stwierdzić, że to najlepszej jakości kolorowanka, jaką zdarzyło mi się trzymać w dłoniach. Do tego doszedł mi zestaw kredek, więc tylko działać pozostaje... a może i recenzja się napisze?

Reszta stosu w ujęciu bardziej szczegółowym:

2,3. "Na ostrzu noża" i "Sierżant" Miroslava Zambocha, recenzenckie od Fabryki Słów. Pierwszą z nich znam i uwielbiam - a że wznowienie jest w jednym tomie, zamiast dwóch, to tym lepiej! Drugą skończyłam dzisiaj, uczucia mam dość mieszane... ale o tym niedługo, w recenzjach na stronie akcji Polacy nie gęsi i książki czytają.
4. "Pamięć światłości", zakończenie serii "Koło czasu" Roberta Jordana, pisane przez Brandona Sandersona. Recenzentka od Zysk i S-ka, będzie czytane i pisane dla tej samej instytucji, co powyżej (:
5. "Plutopia" Kate Brown, wydawnictwo Czarne. Tym razem zakup własny, ponieważ naprawdę, naprawdę musiałam mieć tę książkę.

6. "Angele Dei" Dariusza Domagalskiego, od Rebisu, zrecenzowana, tekst czeka na publikację na stronie akcji Polacy nie gęsi i swoich autorów mają.
7. "Orzeł biały" Marcina Przybyłka, również recenzencka od Rebisu, przybyła niedawno, czyta się (:
8. "Asystent czarodziejki" Aleksandry Janusz od Naszej Księgarni, zrecenzowana już (:
9. "Clovis LaFay. Magiczna akta Scotland Yardu" Anny Lange od SQN  Imaginatio, recenzowana niedawno przez Łotra.
10. "Olga i osty" Agnieszki Hałas, wydawnictwo W.A.B., przekazana nam przez autorkę, przyszła z wczorajszą pocztą (:
11. "Długa ziemia" Terry Pratchett i Stephen Baxter, Prószyński i S-ka. Tym razem nie recenzentka. Skąd mamy? A, tajemnica! <:


Trzecią część "ściany" tworzy stosik koci. To też nabytki własne, z wyprzedaży poekspozycyjnej/kończących się nakładów ze strony wydawnictwa Nasza Księgarnia, kupione za grosze. Po prostu zgarnęłam wszystko, co tam było kocie (: Czytane jak dotąd tylko przez rodzinę, z odczuciami w 75% pozytywnymi. Dla mnie są to pozycje do przeczytania - i zrecenzowania - w wolnej od innych zobowiązań chwili, jako że żywię szczególnie upodobanie do książek, w których pojawiają się koty.

12. "Koty i córki (robią tylko to, co chcą)" Helen Brown. Podobno najbardziej depresyjna książka z tego stosiku.
13, 14. "Świat według kota Boba", "Kot Bob i ja" Jamesa Bowena. Nie pamiętam już, która z nich była pierwsza.
15. "Billy. Kot, który ocalił moje dziecko" Louise Booth. Opowiada o ogromnym wkładzie, jaki miał kot w rozwój i życie pewnego autystycznego chłopca.


16. "Podpalę wasze serca!" Marcina Brzostowskiego, od autora (: Łotr już napisał, co o tej książce sądzi.
17,18,19. Trzy zeszyty serii "Grimm Fairy Tales", wspomniane już w tym poście, od wydawnictwa Okami.
20. "Bang!", czyli gierka karciana wydawnictwa Bard, przygarnięta okazyjne przez Łotra, który nawet pokusił się o napisanie recenzji.

No! Dużo tego, satysfakcja z oglądania zdobyczy też spora (: Część już przeczytana, część jeszcze czeka, jest co robić (:

Miłego wieczoru!

5 komentarzy:

 1. Jeszcze raz gratuluję patronatu i życzę kolejnych! ^^
  Powiem krótko: "Plutopiaaaaaaaa'!! Aaaaaa! Faktycznie grubasek, muszę mieć! :-D
  Rzeczywiście u Was obrodziło, oby tak dalej :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to bardzo satysfakcjonujący stosik, zwłaszcza jeśli chodzi o ilośći "grubasków" (:

   Usuń
 2. Takimi wielkimi księgami to nietrudno ustawić ścianę. :D Ale piękne nabytki, jestem ciekawa opinii o "Długiej Ziemi", bo mam do tego cyklu sentyment.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ściany książek ustawiają się już same, jako że miejsca na półkach brakło dawno :D

   Usuń
 3. Sporo dobra.:) I dużo kotów :D Czytaj "Plutopię", bo i mnie interesuje, zastanawiam się, czy nie nabyć czasem.;)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, że widzisz ten post - zostaw komentarz albo "lajka"! (: