poniedziałek, 4 stycznia 2016

Komiksowy rok 2016 - zapowiedzi Wydawnictwa Sol Invictus.

Zanim pojawią się pierwsze tegoroczne recenzje, chciałabym podzielić się z Wami informacją na temat zapowiedzi wydawniczych od Sol Invictus. Na blogu pojawiło się już kilka notek o ich publikacjach, jak Incognito czy też znany już i lubiany Lis (I, II, III), z najbliższym czasie pojawi się też recenzja ostatniej nowości, czyli Exclamat!on. Koleje zapowiedziane pozycje są jednak bardziej urozmaicone tematycznie, jednak przyjdzie nam jeszcze trochę na nie poczekać, jako że wszystkie zostały zapowiedziane dopiero na 2 kwartał 2016 roku... Zobaczmy.Lis #4: Obława

Opis wydawcy:
"Odzyskawszy siły po starciu ze Strażnikiem, Gabriel Majewski zaczyna rozumieć, że aby kontynuować przestępcza karierę, musi rozprawić się ze swoim prześladowcą.

Podczas gdy w mediach zaczyna się mówić o tajemniczym "Lisie", młody złodziej postanawia stanąć do walki na własnych warunkach. Nie wie jednak, że tropem Strażnika podąża też nieustępliwy komisarz Zgroza.

Kto w tym rozdaniu okaże się wrogiem a kto nieoczekiwanym sojusznikiem?"

Projekt okładki: Dorota Papierska, Jakub Oleksów

No, starcie było nieuniknione, a przynajmniej tak się zdawało, do czasu, gdy Gabryś stwierdził, że rozsądniej będzie zwiać... Raju, to będzie trudne. A juz na pewno będzie na co popatrzeć, chociaż domyślam się, że Lisek zostanie dobrych kilka razy sponiewierany. Chyba, że wymyśli jakiś podstęp? I czy Laura weźmie w tym udział? No, ona na pewno coś wymyśli...
Okładka prezentuje się dość wyjątkowo jak na Lisa, tyle kolorów, tak jasnych, niemal... pastelowych? Zupełnie inny klimat, czyżby panowie wyszli z mroku i postanowili ostateczne starcie urządzić w samo południe? Pytań wiele, a na odpowiedzi trzeba czekać.


Dinomanta #1: Prolog

Opis wydawcy:
"W wyniku globalnej katastrofy cywilizacja człowieka padła na kolana. Ludzkość, zredukowana do poziomu zdziczałych plemion, na nowo musi walczyć z nieposkromioną naturą o swoje miejsce na ziemi.

W tym nieprzyjaznym świecie Perun, wędrowny handlarz, stara się przeżyć kolejny, ponury dzień..."

Autorzy: Michał Rudzki (scenariusz), Filip Gutowski (ilustracje), Iga Stolpe (kolor)

Dinomanta - opowieść w klimacie awanturniczo-przygodowym, jak głosi new na fanpage'u wydawnictwa. Co więcej, ma to być dłuższa przygoda osadzona w świecie po zagładzie, opanowanym ponownie przez... dinozaury. Wait, what?!
Żadnych superbohaterów, za to wielka przygoda wśród paskud rodem z Jurrasic Park? Postapo z dinozaurami i szkoła przetrwania? Biorę. 


Incognito #7: Kolory grozy cz. 2

Opis wydawcy:
"Paweł K. odkrywa tożsamość swojego prześladowcy, jednak w żaden sposób nie poprawia to jego sytuacji. Zastraszony i zapędzony pod mur, Incognito musi samotnie stanąć do walki o własne życie".

Projekt okładki: Łukasz Ciżmowski

No to będzie bicie. Ilustracja na okładce zapowiada starcie w dość ponurych kształtach i kolorach, ale trzeba przyznać, że dzięki takiej formie tylko zyskuje. Czerń i czerwień to wyjątkowo udane połączenie.
Co do samej serii, wydawnictwo ma dla nas jeszcze jedną niespodziankę: szykuje się do wznowienia całości. Jak wiemy już, pod skrzydłami Sol Invictus Incognito wydaje się dopiero od zeszytu 6 - więc skoro całe przedsięwzięcie ma iść dalej, dobrze byłoby móc postawić na półce całość, dopasowaną formatem do nowych części. Dodatkowo, zapowiada się jeszcze jakaś niespodziewajka przy okazji. Ale żeby dowiedzieć się, co to jest, przyjdzie nam jeszcze poczekać parę miesięcy.Ogółem, uznałam za warte pokazanie tego, co się szykuje na rodzimym rynku komiksowym, a że z Lisem się polubiliśmy bardzo to tym bardziej - po prostu szkoda nie znać. Polecam więc do czytania to, co już się ukazało, by z tym większą niecierpliwością oczekiwać na nowości (;


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Daj znać, że widzisz ten post - zostaw komentarz albo "lajka"! (: